DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2013

W dniu 17 kwietnia 2013 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie klas: II LOb, II LOa, I LOa, I LOb uczestniczyli w Programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod hasłem: ? Dzień Przedsiębiorczości?. Celem programu jest wspieranie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w dokonaniu właściwego wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej.

Każdy uczeń, uczestnik programu, indywidualnie pod opieką wybranego konsultanta, może poznać realia wykonywania wymarzonego zawodu oraz wymagania, kwalifikacje
i predyspozycje  oczekiwane na  danym stanowisku pracy. Jest to praktyczny sprawdzian własnych wyobrażeń i rzeczywistych wymagań zawodowych.
W bieżącym roku na zaproszenie do udziału w programie odpowiedziało 94 firmy, które poprzez swoich pracowników, konsultantów uczniów, nawiązały współprace ze szkołą.
Program realizowany jest w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, a rolę szkolnego konsultanta  programu pełni Marta Bożek ? Pocenty, nauczyciel przedmiotu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Krośnie.
W dniu 29 kwietnia 2013 roku zostały rozstrzygnięte dwa konkursy, które  przeprowadzono w ramach zrealizowanego programu ?Dzień Przedsiębiorczości?.

I. Szkolny etap konkursu na ?FOTOREPORTAŻ  Z  DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI? , którego laureatami zostali:

1.    IZABELA KIJOWSKA               KL. II LO b
2.    EWELINA JODŁOWSKA              KL. II LO a