Uczniowie naszej szkoły  19 listopada 2014 roku wzięli udział w   OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIEPOLONISTYCZNYM  „Z poprawną polszczyzną na co dzień” przy Polskiej Akademii Nauk oraz w IX Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z ortografią na co dzień” pod patronatem KNP. W kategorii XI „Z poprawną polszczyzną na co dzień” rywalizowali uczniowie: Marta Armata i Agnieszka Winiarska z III LOb oraz Arleta Gierlicka, Gabriela Makiel i Natalia Haduch z III TE a.

W kategorii „Z ortografią na co dzień” byli to: Melania Findysz z III LO d Barbara Urban z III TE a oraz Mateusz Wierdak z III LOb. I etap konkursu zorganizowały i przeprowadziły Małgorzata Fejkiel i Bogusława Kopczyk.

Konkurs odbywa się co roku, wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy o polskiej gramatyce i ortografii zachęcamy do ćwiczeń językowych na stronie WWW.poprawnapolszczyzna.pl (tam przykładowe testy) oraz do publikacji Jana Miodka oraz Jerzego Bralczyka.

Opracowała Bogusława Kopczyk