28 listopada 2014r. klasy I LOc i II LOc wraz z opiekunami p. Moniką Leczek i p. Jerzym Rapą odwiedziły siedzibę regionalnej telewizji-TVP Rzeszów. Wizyta ta dostarczyła uczniom wielu przydatnych informacji dotyczących funkcjonowania mediów i pracy dziennikarzy.

Po przybyciu do budynku TVP młodzież przywitała pani Małgorzata Zygo -starszy specjalista do spraw archiwizacji zbiorów programowych. Zaprosiła uczniów do pomieszczenia archiwum, po czym wyjaśniła, które z programów tam trafiają, w jak sposób są katalogowane, na jakich zasadach są przetrzymywane i wykorzystywane. Młodzież dowiedziała się także, jak zmieniały się techniki pracy reporterów na przestrzeni lat.
Kolejnym punktem wizyty było spotkanie z panem Grzegorzem Boratynem-dziennikarzem, wydawcą i prezenterem „Aktualności”. Dziennikarz uchylił nieco rąbka tajemnicy swej pracy, przedstawił jej plusy i minusy, a także wyczerpująco odpowiedział na pytania zadane przez uczniów.
Następnie wycieczkowicze udali się do studia montażowego, gdzie mieli okazję z bliska zobaczyć jak powstają programy emitowane w TVP Rzeszów. Praca tam, jak się okazało, do najłatwiejszych nie należy.
Wisienką na torcie wyjazdu były odwiedziny studia, w którym nagrywane są m.in. „Aktualności” i prognozy pogody. Jak się okazało, obraz jego wnętrza nieco różni się od tego, które oglądamy w naszych telewizorach. Uczniowie bez problemu odnaleźli się przed kamerami, mając okazję pobawienia się w profesjonalnych prezenterów. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.
Wyjazd niewątpliwie ciekawie wypełnił ten listopadowy piątek i bardzo zainteresował uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą dziennikarską.
Zuzanna Jaskółka uczennica kl I Loc