Miło nam donieść, że płyta "Wschód Bliski. Pieśni z Przemyskiego" znalazła się wśród albumów nominowanych do tytułu Folkowej Płyty Roku 2014 w plebiscycie "Wirtualne Gęśle". Prosimy wszystkich uczniów, nauczycieli i sympatyków Szkoły o głosy

- można je oddać na stronie:

http:/www.gesle.folk.pl/

Płyta, o zasięgu międzynarodowym, powstała w ramach projektu "Przemyskie 2014", zrealizowanego pod patronatem Instytutu Muzyki i Tańca przez Stowarzyszenie "Muzyka Dawna w Jarosławiu" we współpracy z p. Bartoszem Gałązką w ramach Roku Kolberga. Projekt "Przemyskie 2014" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach i badaniach terenowych, oraz wzięli udział w nagraniu płyty, na której znalazły się m. in. obrzędowe pieśni w wykonaniu Marleny Rygiel (uczennicy klasy I artystycznej) oraz p. Ewy Kłos (nauczycielki przedmiotów ekonomicznych). Okładkę - NA KTÓRĄ TEŻ MOŻNA ODDAĆ SWÓJ GŁOS W PLEBISCYCIE! - zaprojektowała p. Elżbieta Brynecka (nauczycielka wiedzy o kulturze i przedmiotów artystycznych). Prosimy o głosy! Rozsławiajmy "Szczepanik" w wielkim świecie!