W dniu 25 marca 2015 roku uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie klas:
I LOa, I LOb, I LOc, I LOd, I LOe, II LOe  uczestniczyli w Programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod hasłem: „Dzień Przedsiębiorczości”.
Celem programu jest wspieranie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w dokonaniu właściwego wyboru własnej ścieżki kariery zawodowej. Każdy uczeń, uczestnik programu, indywidualnie pod opieką wybranego konsultanta, może poznać realia wykonywania wymarzonego zawodu oraz wymagania, kwalifikacje i predyspozycje  oczekiwane na  danym stanowisku pracy. Jest to praktyczny sprawdzian własnych wyobrażeń i rzeczywistych wymagań zawodowych. W bieżącym roku na zaproszenie do udziału w programie odpowiedziało 103 firmy, które poprzez swoich pracowników, konsultantów uczniów, nawiązały współpracę ze szkołą.
Program realizowany jest w ramach przedmiotu podstaw przedsiębiorczości, a rolę szkolnego konsultanta programu pełni Marta Bożek – Pocenty, nauczyciel przedmiotu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. W dniu 10 kwietnia 2015 roku zostały rozstrzygnięte dwa konkursy, które  przeprowadzono w ramach zrealizowanego programu „Dzień Przedsiębiorczości”.

I. Szkolny etap konkursu na „FOTOREPORTAŻ  Z  DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI” , którego laureatami zostali:
       I.   ZUZANNA JASKÓŁKA     KL. I LO c
       II.   IWONA PELCZAR          KL. I LO d