Projekt "Legendy z Krosna i okolic - w komiksie i na scenie" zakwalifikował się jako jeden z 10 projektów z całej Polski do tegorocznego programu Kulthurra!. Autorką projektu jest Elżbieta Brynecka.

Projekt realizowany będzie w roku szkolnym 2015/2016.

W dniach 24-26 września odbędą się warsztaty twórcze dla nauczycieli i nauczycielek w Warszawie. Następnie uczniowie pracujący przy projekcie wezmą udział 15 godzinnych warsztatach z artystami, którzy przyjadą do naszej szkoły, a cały projekt będą realizować pod opieką p. Elżbiety Bryneckiej i p. Bartosza Gałązki.
Zadaniem uczniów będzie stworzenie komiksu o legendach z terenów Krosna oraz przygotowanie spektaklu, w którym zaprezentują uwspółcześnione wersje tych legend. Uczniowie zaprojektują i wykonają również  scenografię i kostiumy.

Program zostanie podsumowany w październiku 2016 Art Campem w Warszawie poświęconym nowym trendom w edukacji kulturalnej.
Szczegóły na temat projektu Kulthurra! na stronie: http://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra/news/nowa-kulthurra