Mateusz Wierdak i Patrycja Bober należący do kółka filmowego zgłosili na powiatowy konkurs dziennikarski reportaż filmowy o patronie naszej szkoły pt. „Moje… zasłyszane o Janie Szczepaniku” i zostali wyróżnieni przez dziennikarza Serwisu Informacyjnego neon.info.pl. Ujęcia nakręcił Mateusz z III LO b z polonistką Bogusławą Kopczyk na ulicach Krosna, a montażem zajęła się Patrycja z III LO c. Tematyka prac konkursowych miała dotyczyć aktualnych problemów młodych ludzi i środowiska, w którym żyją oraz korespondować z metaforycznym tytułem konkursu „Moje … i zasłyszane”.

Prace oceniała jury konkursu w składzie: Małgorzata Szybiak (Dyrektor PBW w Krośnie ), Renata Machnik (dziennikarz Radia Rzeszów), Wioletta Zimmermann Szubra (dziennikarz tygodnika "Nowe Podkarpacie"), Weronika Kasza (dziennikarz Telewizji Obiektyw), Łukasz Zajdel (dziennikarz, fotograf Serwisu Informacyjnego neon.info.pl.). Oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie nasi laureaci otrzymali nagrodę specjalną w postaci warsztatów dziennikarskich. Młodzież będzie miała okazję nie tylko podejrzeć pracę dziennikarzy, ale przede wszystkim wziąć udział w nagraniach i montażu materiałów filmowych i radiowych. Więcej informacji na:

Reportaż można obejrzeć na: