Komu przysługuje stypendium szkolne:

Stypendium szkolne przysługuje uczniom zamieszkałym na terenie Gminy Krosno, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności, gdy w rodzinie występuje:bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo - wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, gdy rodzina jest nie pełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie, uprawniająca do ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego nie może przekraczać kwoty 456 zł. netto. Kryterium takie obowiązuje do 30 września 2015r. Od 1 października 2015r. ulega zwiększeniu miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne na kwotę 514 zł.

Wnioski będą przyjmowane w terminie od 1 do 15 września br., w Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28a.

Więcej informacji dotyczących stypendium szkolnego można uzyskać w Urzędzie MK, -Wydział Edukacji, pok.nr 324, tel. 134743324.