W dniu 19 listopada uczniowie klasy II LO o profilu językowo-medialnym wraz z opiekunką, panią Moniką Leczek, udali się do Agencji Produkcji Radiowej, Telewizyjnej i Wydawniczej "Obiektyw". Agencja mieści się przy ulicy Bohaterów Westerplatte w Krośnie. Wizyta w tym miejscu była bardzo ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza dla tych uczniów, którzy swoją przyszłość zawodową wiążą z dziennikarstwem. Licealiści mieli możliwość spróbowania swoich sił przed kamerą w roli prezenterów telewizyjnych, a także przyjrzenia się nagrywaniu regionalnego serwisu informacyjnego. Zobaczyli jak wygląda techniczne wyposażenie agencji: zestaw kamer cyfrowych, zestawy do obróbki filmu i dźwięku, oprogramowanie, sprzęt komputerowy, a także studio. Całość wizyty zakończyło spotkanie z jedną z dziennikarek, panią Weroniką Kaszą, która opowiedziała o tajnikach swojej pracy, jej wadach i zaletach, a także o drodze do wymarzonego zawodu.