W piątek, 9 grudnia 2016 w naszej szkole odbył się po raz trzeci Dzień Języków Obcych. Podobnie jak w roku ubiegłym został on zorganizowany pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Uczestniczyło w nim ponad czterystu gimnazjalistów z dwudziestu pięciu szkół z terenu miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego wraz z nauczycielami języków obcych.

Imprezę rozpoczął Dyrektor Szkoły, pan Andrzej Gregorczyk, witając wszystkich gości.  Następnie uczestnicy obejrzeli i wysłuchali w języku angielskim prezentacji przygotowanej przez studentów z Turcji, przebywających  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w ramach projektu Erasmus Plus.

Następnie, podzieleni na „kolorowe grupy” gimnazjaliści wzięli udział w konkursach i zabawach językowych. Każdy uczestnik Dnia Języków Obcych brał udział w trzech konkursach, które zostały przygotowane zarówno przez nauczycieli „Szczepanika”, jak i studentów Instytutu Humanistycznego  Zakładu  Filologii  Angielskiej  Państwowej  Wyższej  Szkoły  Zawodowej w Krośnie, pod opieką pani Agnieszki Habrat.

W ramach Dnia Języków Obcych odbyło się wiele konkursów i zabaw. W konkursie leksykalnym ‘Game of Idioms’, przygotowanym przez pana Jerzego Rapę zwyciężyli: Martyna Józefczyk, Jakub Wódczyński (oboje ze Społecznego Gimnazjum w Targowiskach) oraz Patrycja Chrzan.

Mistrzami ortografii w konkursie ‘Spelling Bee’, przygotowanym przez panią Małgorzatę Hejnar zostali: Przemysław Szmyd (Gimnazjum w Lubatówce), Kacper Papuga (Gimnazjum we Frysztaku) i Rafał Świder (Gimnazjum w Bajdach). Konkurs muzyczny‘The Ear of Szczepanik’, przygotowany przez pana Tomasz Celejawygrali: Mieszko Przybyła (Gimnazjum w Besku), Karolina Godek (Gimnazjum we Frysztaku), Katarzyna Majewska (Gimnazjum Nr 2 w Krośnie) oraz Ilaria Muszyńska (Gimnazjum we Frysztaku). W ‘Treffpunkt Berlin’, konkursie filmowym przygotowanym przez pana Zbigniewa Półchłopka w języku niemieckim triumfowali : Miłosz Bajgier (Gimnazjum w Besku), Ada Fruga (Gimnazjum Nr 3 w Krośnie) i Aleksandra Poradyło (Gimnazjum w Łękach Dukielskich).

Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa ‘Szczepanik’s pokemons’, przygotowana przez panią Elżbietę Lenik. Najszybszymi i najbardziej spostrzegawczymi uczestnikami gry okazali się: Łukasz Zając, Maria Sanocka i Łukasz Płatek.

Gimnazjaliści rywalizowali również w quizie wiedzy o krajach europejskich, przeprowadzonym przez panią Michalinę Ginalską, grach językowych z języka niemieckiego: ‘Deutsch – zgadywanka’, przygotowanym przez panią Elżbietę Kozielec i ‘DeutschistKlasse’ konkursie pani Moniki Szczurek. Uzdolnieni artystycznie i oczywiście językowo, prezentowali swe zdolności w zabawie ‘English Art Attack’ pod czujnym okiem pani Eweliny Tokarz, a warsztaty,, Sermo datur cunctis, animisapientiapaucis” poprowadził pan Marek Gancarz.

Tegoroczną edycję Dnia Języków Obcych wzbogaciliśmy o kolejne trzy języki.  Pani Krystyna Kenar zaprosiła gimnazjalistów ‘Pod dachy Paryża’, pani Karolina Penar do Rosji, a pani Katarzyna Piwowar do wspólnej zabawy w gorących hiszpańskich rytmach z EnriqueIglesiasiasem. Wyjątkową atrakcję przygotowali studenci z Turcji, którzy w podczas zajęć kulturowych częstowali swoim narodowym słodkim przysmakiem – TurkishDelight.

W tym dniu odbyła się również piąta edycja językowego konkursu leksykalno-gramatycznego dla gimnazjalistów pt. "Junior Master of English", objętego patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Konkurs, przygotowany i przeprowadzony przez panie: Joannę Bober i Irenę Jakubowicz ponownie cieszył się dużym zainteresowaniem -  wzięło w nim udział 42 uczniów z 21 szkół gimnazjalnych z Krosna i okolic.

Uczestnicy próbowali również swych sił w warsztatach tradycyjnych tańców irlandzkich i szkockich, które przygotowała i prowadziła uczennica naszej szkoły Patrycja Stasz (kl. III LOc). Gimnazjaliści obejrzeli również wystawę pokonkursowych prac plastycznych „Najładniejsza kartka okolicznościowa z życzeniami w języku obcym”. Wystawa została przygotowana przez panie Monikę Szczurek i Irenę Jakubowicz. Uczestnicy podziwiali również sprawność i profesjonalizm zespołu uczniów liceum o profilu mundurowym w pokazie ratownictwa medycznego. Nad organizacją i sprawnym przebiegiem imprezy czuwał zespół nauczycieli języków obcych pod kierownictwem pani Moniki Leczek.

Pełen atrakcji dzień zakończył się rozdaniem okolicznościowych dyplomów i nagród.

Tegoroczny Dzień Języków Obcych możemy uznać za bardzo udany, czego dowodem jest olbrzymia popularność imprezy, do uczestniczenia w której zgłasza się coraz więcej szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim gimnazjalistom oraz ich nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodzieży i organizację wyjazdu do ‘Szczepanika’. Podziękowania kierujemy również do dyrekcji naszej szkoły, pracowników administracji oraz wszystkich uczniów, biorących udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej imprezy.

Szczególne podziękowania składamy naszym sponsorom i patronom medialnym: Grupie Nowy Styl, Szkole Języków Obcych „Success”, Telewizji Obiektyw, portalom: TeleKrosno.pl, , terazKrosno.pl, KrosnoCity.pl, Tygodnikowi Regionalnemu Nowe Podkarpacie ,rozgłośni radiowej RMF Maxxx. Dziękujemy również Hotelowi-Restauracji „Twist” za pomoc w organizacji imprezy.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszej  imprezy

Zobacz film