Wtorek, 13 grudnia 2016 r., uczniowie klasy 3 TT/TO wraz z wychowawczynią p. Ireną Jakubowicz spędzili poza murami "Szczepanika".
Najpierw zwiedzaliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie przy piecu hutniczym zobaczyliśmy, jak powstają szklane cuda. Czworo z nas miało okazję wcielić się w rolę hutników i stworzyć własne szklane "arcydzieła" - niezwykłe, choć bardzo nietrwałe :-). Odwiedziliśmy warsztaty zdobienia szkła, gdzie artyści zajmowali się m.in. malowaniem, grawerowaniem, tworzeniem witraży i wielokolorowych bajkowych figurek. Obejrzeliśmy też film o historii szkła oraz wystawę interaktywną. Oglądaliśmy również fizyczne eksperymenty w piwnicach przedprożnych po drugiej stronie rynku.
Następnie część z nas udała się do biblioteki PWSZ, gdzie włączyliśmy się w akcję pisania listów interwencyjnych w obronie praw człowieka, organizowaną przez Amnesty International na całym świecie. Był to nasz wkład w "naprawianie świata" - akurat w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
Wyjście okazało się interesujące, a przy rozpalonym do czerwoności piecu hutniczym było nam przyjemnie ciepło w ten mroźny, grudniowy dzień. Spotkanie z przewodnikiem - prawdziwym profesjonalistą zachęcało do wykonywania tego zawodu w przyszłości.